Tavoitteena lukijan elämys

Raikkaita näkökulmia, koskettavia tarinoita, tiukkaa faktaa, tunteita ja tunnelmia, historiaa, huumoria…
Parhaat jutut kirjoitetaan kohderyhmän näkökulmasta ottaen samalla huomioon kunkin julkaisukanavan erityispiirteet.

Tuotamme tällä hetkellä sisältöjä yli 20 erilaiseen mediaan. Useimmat julkaisumme ilmestyvät monikanavaisesti ja niitä luetaan sekä painettuna lehtenä että verkossa. Laatua ja kustannustehokkuutta julkaisemiseen tuo yhteisten tavoitteiden asettaminen sekä julkaisun sisällön ja prosessin huolellinen konseptointi.

Oman toimituksemme lisäksi asiakkaitamme palvelee yli 210 viestintäalan ammattilaisesta ja eri alojen asiantuntijasta muodostuva valtakunnallinen avustajaverkosto. Lisäksi kansainväliset kontaktimme tuottavat materiaalia maailmalta.

Meiltä saat lehden teon kaikki vaiheet ammattitaidolla pakattuna. Huolehdimme sisällön suunnittelusta, toimitustyöstä, ulkoasusta, painattamisesta, postituksesta, verkkojulkaisemisesta ja uutiskirjeistä.

JAA

Tavoitteena lukijan elämys

Tutustu

Viisas Raha on Osakesäästäjien Keskusliiton jäsenlehti, joka ilmestyy kymmenen kertaa vuodessa.

Antti Lahtinen

Päätoimittaja

Osakesäästäjien Keskusliitto ry

antti.lahtinen@osakeliitto.fi

040 538 6931

Kimmo Kallonen

Toimituspäällikkö

kimmo.kallonen@omnipress.fi

0400 455 845


Tiina Parikka

Toimitussihteeri

tiina.parikka@omnipress.fi

+358 (0)41 436 3678

Tutustu

Meidän Suomi on Valittujen Palojen julkaisema tilattava aikakausilehti, jonka sisällöstä ja ulkoasusta vastaa Omnipress.

Ilkka Virtanen

Päätoimittaja

Valitut Palat

ilkka.virtanen@valitutpalat.fi

Tapio Rusanen

Toimituspäällikkö

tapio.rusanen@omnipress.fi

+358 (0)50 575 5658

Tutustu

IT on Invalidiliiton jäsenlehti, joka toimii samalla liikuntavammaisten äänenkannattajana.

Sinikka Rantala

Päätoimittaja

Invalidiliitto ry

sinikka.rantala@invalidiliitto.fi

(09) 613 191

Tapio Rusanen

Toimituspäälikkö

tapio.rusanen@omnipress.fi

050 575 5658

Tutustu

Maintworld on teollisuuden ja tuotannon ammattilehti, joka ilmestyy painettuna 22 maassa. Verkkolehti ja uutiskirje palvelee lukijoita kaikilla mantereilla.

Nina Garlo-Melkas

Editor-in-chief

nina.garlo@omnipress.fi

+358 (0)50 364 6491


Martti Hakonen

Contibuting Editor

martti.hakonen@omnipress.fi

+358 (0)400 448 245

Tutustu

Port of Helsinki News on Helsingin Sataman asiakaslehti, joka ilmestyy sekä painettuna että verkossa, suomeksi ja englanniksi. Lisäksi tuotamme uutissivustoa Port of Helsinki News.

Eeva Hietanen

Päätoimittaja

Helsingin Satama Oy

eeva.hietanen@portofhelsinki.fi

Tutustu

Navigator on Suomen johtava merialojen erikoislehti. 

Kari Martiala (Navigator)

Päätoimittaja

kari.martiala@omnipress.fi

+358 (0)45 675 7122


Jukka Reinikainen (Navigator International)

Editor-in-chief

jukka.reinikainen@omnipress.fi

+358 (0)40 511 4996

Tutustu

Patina on Kansallinen senioriliitto ry:n 32-sivuinen, värikäs jäsenlehti, joka ilmestyy kuusi kertaa vuodessa printtinä ja verkkolehtenä.

Marjo Palomäki

Päätoimittaja

Kansallinen senioriliitto ry

marjo.palomaki@senioriliitto.fi

Tiina Parikka

Toimitussihteeri

tiina.parikka@omnipress.fi

Tutustu

Solisti on SOLin konsernilehti, joka palvelee sekä asiakkaita että henkilökuntaa.

Taija Paavola

Päätoimittaja

SOL Palvelut Oy

taija.paavola@sol.fi

Vaula Aunola

Toimituspäällikkö

vaula.aunola@omnipress.fi

+358 (0)50 596 5426

Tutustu

VAV-viesti on VAV Asunnot Oy:n asukaslehti, joka ilmestyy neljä kertaa vuodessa ja jaetaan kaikkiin VAV:n vuokrasuntoihin Vantaalla.

Teija Ojankoski

Päätoimittaja

VAV Asunnot Oy

Kari Martiala

Tuottaja

kari.martiala@omnipress.fi

045 675 7122

Tutustu

Ota Opiksi on kansanopistojen vuosijulkaisu, joka esittelee tulevan lukuvuoden kurssitarjontaa ja kansanopistojen toimintaa.

Jyrki Ijäs

Päätoimittaja

Suomen Kansanopistoyhdistys

Tiina Parikka

Tuottaja

tiina.parikka@omnipress.fi

Tutustu

Suomalainen Kivi on Suomen ainoa luonnonkivialaa käsittelevä erikoislehti.

Pekka Jauhiainen

Päätoimittaja

Kiviteollisuusliitto ry

Jukka Reinikainen

Toimituspäällikkö

jukka.reinikainen@omnipress.fi

+358 (0)40 511 4996

Tutustu

Visiitti on Finlandia Hotels -ketjun lehti hotellien asiakkaille ja yhteistyökumppaneille.

Kari Pauloaho

Päätoimittaja

Finlandia Hotels

Tapio Rusanen

Toimituspäällikkö

tapio.rusanen@omnipress.fi

+358 (0)50 575 5658

Tutustu

Matkus Shopping on Itä-Suomen upeimman kauppakeskuksen, Matkus Shopping Centerin asiakaslehti.

Minna Karppinen

Päätoimittaja

IKEA Centres Vantaa Oy

minna.karppinen@ikea.com

Kari Martiala

Tuottaja

kari.martiala@omnipress.fi

045 675 7122

Tutustu

Porttipuisto Shopping on Vantaalla, IKEA-tavaratalon vieressä sijaitsevan Porttipuisto Shopping Retail Parkin asiakaslehti.

Minna Karppinen

Päätoimittaja

IKEA Centres Vantaa Oy

minna.karppinen@ikea.com

Kari Martiala

Tuottaja

kari.martiala@omnipress.fi

+358 (0)45 675 7122

Tutustu

I Love Lapland –verk­ko­lehti pal­ve­lee kaik­kia lapin­kä­vi­jöitä, ker­to­malla tapah­tu­mista ja ilmiöistä, loma­vin­keistä sekä par­haista tarjouksista.

Ari Vuorentausta

Päätoimittaja

Lapland Hotels

Kari Martiala

Toimituspäällikkö

kari.martiala@omnipress.fi

Tutustu

Poppi on POP Pankkien yhteinen lastenlehti.

Jukka Reinikainen

Kustantaja

jukka.reinikainen@omnipress.fi

040 511 4996


Oona Kavasto

Päätoimittaja

oona.kavasto@hank.fi

Ammattimedia

Tutustu

Aromi on ruoan ja juoman ammattilaisten oma lehti.

Heli Koivuniemi

Päätoimittaja

heli.koivuniemi@aromilehti.fi

+358 (0)400 133 955

Maaret Launis

Toimituspäällikkö

maaret.launis@aromilehti.fi

+358 (0)40 637 5448

Tutustu

Evento on lehti ammattilaisille, joiden työnä on järjestää kokouksia, tilaisuuksia ja tapahtumia.

Heli Koivuniemi

Päätoimittaja

heli.koivuniemi@eventolehti.fi

+358 (0)400 133 955

Terhi Pääskylä-Malmström

Toimituspäällikkö

terhi.paaskyla-malmstrom@eventolehti.fi

+358 (0)50 544 1973

Tutustu

Shaker, Aromin erikoislehti anniskelun ammattilaisille ja alkoholikaupalle. Shaker tavoittaa kaikki ravintola-alan ostajat ja päätöksentekijät
neljä kertaa vuodessa!

Heli Koivuniemi

Päätoimittaja

heli.koivuniemi@aromilehti.fi

+358 (0)400 133 955

Jaana Vainio

Toimituspäällikkö

jaana.vainio@aromilehti.fi

+358 (0)40 671 9722